Trzy pomysły na umywalkę

Przeglądając zawartość zakładek Rozwiązania oraz Łazienki, wpadłam na pomysł, aby podsumować temat umywalek. Ten element wyposażenia łazienki kupujemy chyba zaraz po sedesie i kaflach czy ewentualnie wannie. Nie jest to więc rzecz, o której myślimy na początku naszego wielkiego remontu. Umywalka okaże się jednak jednym z najczęściej używanych „sprzętów”, które znajdują się w naszej łazience! Musimy zatem dobrze przemyśleć nasz zakup i wybrać coś, co będzie maksymalnie funkcjonalne. Presja rośnie wraz ze spadkiem powierzchni w łazience!

Umywalka z kołnierzem

Projekt sprzed lat, kiedy to projektanci cenili sobie funkcjonalność projektów, mając świadomość, że samo piękno to nie wszystko. Umywalki z kołnierzem sięgającym czasem ponad baterię, osłaniają część łazienkowej glazury. Teraz myjąc łapki, nie moczymy ściany tuż nad umywalką oraz w okolicach baterii. Cały ten obszar zajmuje kołnierz, który jest częścią umywalki. Takie proste i takie genialne!

Więcej przykładów takich umywalek z kołnierzem znajdziecie we wpisie: Umywalka w stylu retro

Umywalka narożna

W małej łazience taka umywalka może okazać się zbawiennym pomysłem. Narożna umywalka może zajmować bardzo mało miejsca oraz może zająć kącik przy kominie czy przy drzwiach.

Więcej przykładów łazienek z narożnymi umywalkami znajdziecie tutaj: Narożne umywalki

Umywalka połączona z WC

To chyba najbardziej ekstremalne połączenie. W rekordowo małych łazienkach, nasza umywalka może być podpięta do instalacji w spłuczce. Dzięki temu woda zużywana do mycia dłoni stanowi połowę objętości potrzebnej do spłukiwania wody w sedesie. Jest to zatem nie tylko praktyczne rozwiązanie ale również ekologiczne!

Więcej przykładów rozwiązań z łazienkowym combo znajdziecie we wpisie: Umywalka połączona ze spłuczką