Umywalka połączona ze spłuczką

Ekologiczny i funkcjonalny pomysł oszczędza sporo miejsca, sprawdzi się zatem w ekstremalnie małych toaletach.

Pokazane tutaj toalety wyróżnia bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Wszystkie toalety, a dokładniej ich spłuczki zostały połączone z umywalkami. W ten sposób woda, którą myjemy dłonie zostaje wykorzystana do spłukiwania muszli. Oszczędzamy zatem nie tylko miejsce, ale też zużycie wody. Warto dodać, że woda w spłuczce mieszana jest z wodą z rur, w proporcjach pół na pół. Spuszczana woda jest więc raczej czysta, gdyż miesza się z 2l wody z rur.

Taka kombinacja umywalki i spłuczki występuje w dwóch wersjach. W pierwszej, maleńka umywalka montowana jest na spłuczce. Oszczędzamy maksymalnie dużo miejsca, jednak korzystanie z takiej umywalki staje się odrobinę niekomfortowe, gdyż kolanami ocieramy się o muszlę.
W drugiej opcji umywalka montowana jest trochę na bok od toalety. Woda z umywalki musi być podprowadzona do spłuczki rurkami, jednak najlepiej byłoby zabudować to połączenie, co jak widać poniżej, można fajnie wykonać i zyskać półkę.

Podoba Wam się taki pomysł oszczędzania wody i miejsca? Komfortowe to na pewno nie jest, gdyż nogami ocieramy się o muszlę, co jest nieco paskudne, ale z drugiej strony w toalecie XS trudno tego nie doświadczyć.

Czy znacie jakąś polską firmę, która sprzedaje podobne systemy? Jeżeli tak, podeślijcie linki, chętnie dodam to do wpisu, gdyż z pewnością znajdą się chętni na takie mikro systemy toaletowe : )

Zdjęcia: pinterest