Umywalka zintegrowana z WC

Od publikacji artykułu  Umywalka połączona ze spłuczką otrzymałam od Was kilka maili i zapytań, gdzie można taki system zobaczyć oraz w jakiej cenie można go zamówić. Temat gruby i poważny, postanowiłam zatem przeszukać ofertę polskich sklepów i niestety… odbiłam się od ściany.

Dla niewtajemniczonych wyjaśniam o co chodzi. System W+W, który umożliwia ponowne wykorzystanie wody z umywalki w spłuczce. Dokładnie połowa wody, którą zużywamy w spłuczce, pochodzić będzie właśnie z umywalki. Oszczędzamy jednak nie tylko wodę, ale też przestrzeń, gdyż większość z takich projektów zakłada osadzenie umywalki na spłuczce. Rozwiązanie genialne dla małych przestrzeni, okazało się hitem  w Australii i niestety na nasz rynek dotarł tylko jeden taki projekt. Proponuję jednak usiąść wygodnie, gdyż cena powala…

Mowa o systemie zaprojektowanym przez duet Gabriele & Oscar Buratti. Zgrabny, podwieszany zestaw, który pozwala zaoszczędzić wodę, jednak inwestycja zwróci nam się… po jakimś czasie.

W ofercie firmy Roca znajdziemy taki zestaw: umywalka zintegrowana z miską WC podwieszaną + bateria Singles-Pro + deska WC wolnoopadająca. Cena takiego systemu to 18 623,43 PLN i możecie go zakupić w sklepie lazienkiabc.pl

Na tę chwilę to jedyny taki zestaw, który jest dostępny w Polsce i który udało mi się namierzyć. Jeżeli natknę się na coś jeszcze, z pewnością o tym napiszę, gdyż lubię projekty, które sprawdzają się w małych mieszkaniach a przy okazji są ekologiczne ; )

Jeżeli Wam uda się coś znaleźć, podeślijcie linka lub dodajcie go w komentarzu. Zainteresowanych zakupem takiego systemu jest coraz więcej, potrzebna jest zatem Wasza pomoc : )

Zdjęcia: roca.pl