Umywalka połączona ze spłuczką

Ekologiczny i funkcjonalny pomysł oszczędza sporo miejsca, sprawdzi się zatem w ekstremalnie małych toaletach.

Pokazane tutaj toalety wyróżnia bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Wszystkie toalety, a dokładniej ich spłuczki zostały połączone z umywalkami. W ten sposób woda, którą myjemy dłonie zostaje wykorzystana do spłukiwania muszli. Oszczędzamy zatem nie tylko miejsce, ale też zużycie wody. Warto dodać, że woda w spłuczce mieszana jest z wodą z rur, w proporcjach pół na pół. Spuszczana woda jest więc raczej czysta, gdyż miesza się z 2l wody z rur.

Taka kombinacja umywalki i spłuczki występuje w dwóch wersjach. W pierwszej, maleńka umywalka montowana jest na spłuczce. Oszczędzamy maksymalnie dużo miejsca, jednak korzystanie z takiej umywalki staje się odrobinę niekomfortowe, gdyż kolanami ocieramy się o muszlę.
W drugiej opcji umywalka montowana jest trochę na bok od toalety. Woda z umywalki musi być podprowadzona do spłuczki rurkami, jednak najlepiej byłoby zabudować to połączenie, co jak widać poniżej, można fajnie wykonać i zyskać półkę.

Podoba Wam się taki pomysł oszczędzania wody i miejsca? Komfortowe to na pewno nie jest, gdyż nogami ocieramy się o muszlę, co jest nieco paskudne, ale z drugiej strony w toalecie XS trudno tego nie doświadczyć.

Czy znacie jakąś polską firmę, która sprzedaje podobne systemy? Jeżeli tak, podeślijcie linki, chętnie dodam to do wpisu, gdyż z pewnością znajdą się chętni na takie mikro systemy toaletowe : )

Zdjęcia: pinterest

 

 • Barwurg

  witam. ktoś w Polsce to sprzedaje?

 • Guest

  jestem bardzo zainteresowana kompaktem, który łączy funkcję spłuczki i zlewu. interesuje mnie cena i może inny fason niż tego prostokątnego na zdjęciu. i ciekawa jestem gdzie można by je było zakupić?

 • Basia Rubak

  jestem bardzo zainteresowana kompaktem, który łączy funkcję spłuczki i zlewu. interesuje mnie cena i może inny fason niż tego prostokątnego na zdjęciu. i ciekawa jestem gdzie można go kupić ?

  • Patrycja Koczwara

   Oj nie jest to pierwsze pytanie, więc przygotuję post, w którym zaprezentuję ofertę polskich sklepów :)
   Już wkrótce pojawi się on tutaj, więc proszę zajrzeć za parę dni.
   http://kokopelia.pl/lazienki/

 • Basia Rubak

  witam wciąż czekam na informację na temat kompaktu, o którym pisałam poniżej. byłam bym wdzięczna za jakąś informacje w tej sprawie. pozdrawiam

 • Patrycja Koczwara

  Okej, niestety oferta polskich sklepów mnie lekko rozczarowała, jednak pokażę Wam to jedyne cacko, które udało się namierzyć. Usiądźcie wygodni i weźcie głęboki oddech, cena jest po prostu piękna :))

  Zapraszam do nowego wpisu na ten temat:
  http://kokopelia.pl/umywalka-zintegrowana-z-wc/

 • Pingback: Umywalka zintegrowana z WC - kokopelia design : kokopelia design()