3 sprytne pomysły

Mój dysk jest przeładowany zdjęciami i projektami kuchni. Różne rozwiązania, style, kolory, konfiguracje i rozmiary- w efekcie, przeglądanie tego folderu kończy się tym, że przepadam na godzinę lub dwie! Bardzo trudno jest mi czasem znaleźć wspólny mianownik tych wszystkich aranżacji, dlatego dzisiaj postanowiłam spontanicznie wybrać kilka naprawdę świetnych pomysłów, które z powodzeniem możecie wprowadzić również w swoich kuchniach. Zapraszam do inspiracji i komentowania!

Tak to z pewnością nie jest standardowa, blokowa kuchnia o polskim standardzie. Wielu z Was jednak mieszka w domach i do dyspozycji macie większą powierzchnię, śmiało zatem możecie zafundować sobie wygodną, przestronną kuchnię, w której z przyjemnością gotujecie i przyjmujecie gości.

W takiej sytuacji mogę zaproponować coś baardzo sprytnego. Chowaną ławkę na kółkach, która wsunięta pod blat wyspy, scala się z nią. Taki sam kolor obudowy, prosta forma i niezbyt głębokie siedziska. To świetny pomysł, również dla „średnich” kuchni, gdzie bardzo chcemy mieć wyspę!

Kolejny pomysł dla małych  mieszkań to chowany stolik śniadaniowy. Magiczny blat schowany został w przestrzeni pomiędzy szufladami. Wysuwamy go i chyba dokładamy nóżki… tak sądzę. Wydaje mi się jednak, że projekt śmiało można ulepszyć. Wystarczy grubszy blat, w którym chowałyby się nóżki. Wtedy wystarczyłoby wyfrezować (tak to się mówi?) miejsce na dwie nóżki i poprzeczkę od spodu blatu i już! Wspaniały, świetny pomysł do Kuchni XS!

Takie rozwiązanie już znacie z wpisu Ukryj swoją kuchnię, gdzie starałam się Wam pokazać różne rozwiązania na zamknięcie kuchni. Przesuwane czy klasyczne fronty, drzwi czy harmonijkowe systemy- wszystko to pozwoli Wam schować Waszą kuchnię. Warto przemyśleć taką opcję zwłaszcza, kiedy nasza kuchnia jest połączona z salonem. Nikt przecież nie chce patrzeć na kuchenny bałagan  (lub artystyczną nonszalancję kulinarnego geniusza- jak zwykłam to ja nazywać), kiedy odpoczywamy na kanapie!

 

Mam nadzieję, że te trzy fajne triki kuchenne Wam się spodobały i wykorzystacie je w swoich mieszkaniach : )
Jeżeli macie inne sprytne pomysły na tę część mieszkania, piszcie w komentarzach!

Zdjęcia: pinterest.com

  • [url=www.poled.eu]stenia[/url]

    Bardzo podoba mi się ten pomysł z chowanym stolikiem. Ale myślę, że tu już potrzeba jakiegoś stolarza, który przystosowałby odpowiednio regał. To wsuwane spod wyspy siedzenie też jest bardzo sprytne, i chociaż mi się osobiście takie wyspy nie podobają, to można coś w tym kierunku pokombinować i stworzyć coś podobnego ze stolikiem albo blatem, jeśli się ma mniejszą powierzchnię, jak u mnie na przykład.
    I tylko ta chowana kuchnia w ogóle mnie nie przekonuje, ale cóż, są pewnie tacy, którzy nie lubią gotować lub z innych powodów nie chcieliby mieć kuchni na wierzchu.