Podnoszone łóżka

Podczas mojej ostatniej wizyty w Paryżu, moją uwagę zwróciły reklamy tej właśnie firmy. Jadąc schodami ruchomymi na jednej stacji metra zauważyłam kilkanaście reklam firmy Espace Loggia, która pokazywała sprytne rozwiązania na schowanie łóżka w salonie oraz na aranżację pokoju nastolatka. Mobile Bed, czyli łóżka podwieszane pod sufitem to system, który z pewnością Was zachwyci. Pamiętacie grafikę Shut up and take my money! ? Zrobicie to samo! :)

podnoszone_łóżka_kokopelia_0_b

Łóżko podnoszone, podwieszane pod sufitem, które opuszczamy tylko na noc, a w dzień korzystamy z tej wolnej przestrzeni, staje się fantastycznym rozwiązaniem do małych mieszkań. Mobile Bed umożliwiają urządzenie pokoju dziecięcego, sypialnie w salonie czy pokój gościnny połączony z gabinetem. Innowacyjna koncepcja Espace Loggia rozwiązuje zatem problem małych mieszkań.

Systemy podwieszanych pod sufitem łóżek mogą być połączone z sofą a także miejscem do pracy. Łóżko opuszczane jest na sofę bądź blat łóżka, co podwójnie oszczędza przestrzeń w naszym mieszkaniu. Na podwieszanym łóżku jednak się nie kończy- wszelkie siedziska i sofy zaaranżowane są szafkach, więc dodatkowo zyskujemy przechowywanie. O podobnych rozwiązaniach pisałam we wpisie Usiądź na szafkach, więc zainteresowanych odsyłam tam.
W systemie Mobile Bed na ścianie montowane są specjalne prowadnice, które umożliwiają podnoszenie i opuszczanie łóżka oraz wzmacniają jego konstrukcję. Francuskie meble dostępne są 20 różnych wersjach kolorystycznych, choć to chyba najsłabsza część tego produktu. Funkcjonalność na piątkę z plusem, jednak te kolory i formy nie zachwycają… Tak naprawdę to trochę mrużę oczy, bo te zielenie, róże i błękity są… koszmarne.

podnoszone_łóżka_kokopelia_3

Wszystkie meble projektowane i produkowane są we Francji. Sklepy Espace Loggia znajdziemy w większych miastach Francji, w tym w Lyonie.

Zdjęcia & Projekt: Espace Loggia