Półkotapczany- składane łóżka

Uwierzcie, moja obsesja na punkcie sprytnych rozwiązań i oszczędzania przestrzeni bierze się z praktyki- sama mieszkam na niecałych czterdziestu metrach. Dobrze zorganizowana i zaplanowana przestrzeń ułatwia nam codzienne życie. Pójście na kompromis i decydowanie się tylko na wielofunkcyjne meble przychodzi trudno, jednak przyglądając się naprawdę małym mieszkaniom widzimy, że jest to naprawdę konieczne.

Kolejnym rozwiązaniem, które chciałabym Wam pokazać są nowoczesne półkotapczany. PRL-owe łóżko w tej wersji było pewnie w pokojach większości z Was. Półkotapczan, czyli łóżko składane do pionu, które scala się z regałem oszczędzało mnóstwo przestrzeni w maleńkich, blokowych pokojach. Teraz, półkotapczany w nowoczesnym wydaniu wracają do łask. Ich funkcjonalność jest jednak teraz zdecydowanie większa, jak zobaczycie w galerii poniżej klikając w zdjęcia. 

Aktualnie, na rynku pojawiają się półkotapczany, które świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Są to np. dwupoziomowe łóżka oraz takie, które mają dodatkowy moduł biurka. Podczas rozkładania takiego łóżka, ten moduł podnosi się ponad konstrukcję mebla, więc zyskujemy dodatkową półkę. Zaś dwupoziomowe łóżko sprawdzi się nawet, kiedy mamy tylko jedno dziecko, bo przecież dzieciaki uwielbiają zapraszać przyjaciół na noc. Wtedy, bez problemu, możemy zorganizować im łóżko piętrowe!

Są też fantastyczne rozwiązania dla naprawdę małych mieszkań, gdzie sypialnia znajduje się w salonie. System, który tutaj widzicie, umożliwia rozłożenie łóżka nad istniejącą kanapą. Ta półeczka staje się solidną podstawą łóżka, które w przedniej części opiera się na kanapie. Genialne!

20 półkotapczanów zobaczycie poniżej, klikając w zdjęcia.

Zdjęcia: pinterest, hiddenbed.com.au, resourcefurniture.com