Półkotapczany z polskich sklepów

Po ostatnim artykule sprzyjającym urządzaniu małych mieszkań (Półkotapczany- składane łóżka), pojawiło się mnóstwo zapytań o polską ofertę takich łóżek. Będzie to zatem artykuł troszkę na zamówienie, zamówienie Wasze, ale absolutnie nie producentów mebli, które znalazłam i które tu opisuję. To efekt paru godzin w sieci i umiejętnego przeszukiwania jej zasobów- a w tym, uwierzcie mi, jestem bardzo dobra : )
Niestety, oferty większości polskich sklepów datowane są na jakieś 15 lat wstecz. Słabo, słabo słabiej. I wenge- wenge zdecydowanie na końcu tej beznadziei.

Jedyną ofertą, którą w ogóle mam ochotę pokazywać i polecać na blogu to projekt mebli polskiego producenta meblii  DIG-NET. Są oni a potem długo długo nic. Dlatego dzisiaj będzie pochwała dla tej firmy oraz nabożne życzenie, aby inne sklepy poszerzyły swoją ofertę o łóżka składane, gdyż zapotrzebowanie jest ogroomne, gdyż ciągle, masa z nas mieszka  w małych i ciasnych mieszkaniach.

Dobrze, ale koniec propagandy, przyjrzyjmy się temu, co ma do zaoferowania wspomniany DIG-NET.

Do dyspozycji mamy kilka różnych modeli. Wszystko zależy od tego, jak szeroki będzie nasz materac (90, 120 lub 140) oraz czy łóżko ma się składać do ściany po szerokości czy długości. Innymi słowy, półkotapczan może mieć postać wysokiej szafy bądź szerokiej komody- w obu wersjach mebel wygląda naprawdę przyzwoicie.

Sami dobieramy sobie obudowę, by dopasować ją do stylu naszego mieszkania.  Do tego możemy dodać różne bajery takiej, jak szafki nocne czy oświetlenie. Jeżeli chodzi o fronty to wg mnie białe, nowoczesne fronty wypadają zdecydowanie najlepiej.
Warto zwrócić jednak uwagę, że opcja z połyskiem jest droższa.

Te aranżacje pokazują potencjał tych mebli w nowoczesnych mieszkaniach. Składany półkotapczan można ustawić nawet w salonie, gdzie na noc ścielimy łóżko i z pokoju dziennego, w parę chwil robi nam się sypialnia. Po nocy, naszą pościel spinamy pasami, które dołączone są do zestawu, i w prosty sposób składamy łóżko do ściany. Świetnie!

Ile kosztuje taki półkotapczan o DIG-NET?

Cena oczywiście zależy od wybranego przez nas rozmiaru, frontu , materaca. Przykładowo: model taki, jak ten poniżej, biały matowy front, bez materaca (120x200cm) kosztuje: 1836zł*

Taki zestaw możecie wzbogacić o:
– materac (+495zł),
– szafki nocne 2szt (+304zł),
– oświetlenie (+254zł),

Biorąc pod uwagę cenę za samo łóżko bez bajerów wymienionych wyżej, uważam, że… to całkiem nieźle. Oszczędzamy mnóstwo miejsca, mamy dwuletnią gwarancję, mamy pełnowymiarowe, wygodne  łóżko. Biorąc pod uwagę te aspekty, 1836zł nie wydaje się być jakąś ogromną kwotą. Rozkładana sofa z zdejmowanym pokryciem wyniesie nas więcej niż taki półkotapczan.

Wierzę, że udało mi się Was przekonać do półkotapczanów i rozsądnego planowania małych mieszkań! ; )

* Meble możecie zakupić w internetowym sklepie KALINAPrzedstawione przeze mnie ceny zaczerpnęłam właśnie z tej strony.

Zdjęcia: DIG-NET