Zabudowa wanny ze schowkiem

Tuż przed moją pierwszą publikacją z Grand Designs Live i wycieczki do Londynu, dodaję wpis o bardzo praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniu, który pokochają właściciele blokowych, maleńkich łazienek.

szafka4

A dzisiaj będzie właśnie o zabudowie wanny ze schowkiem pod nią. Miejsce na tysiąc pięćset rzeczy, które trzeba pomieścić w łazience, a o których zapominamy planując nawet te największe. Jak często zdarzało mi się namawiać klientów oraz przekonywać ich, aby zdecydowali się na dodatkową szafkę w łazience, że ta maleńka pod zlewem bądź półeczka to naprawdę zdecydowanie za mało. Kiedy argumenty nie pomagały, zaczynałam zwyczajnie wyliczać listę tych niezbędnych sprzętów, narzędzi czy produktów, które przechowujemy właśnie w łazience. I wszystkie te pozycje, trzeba właściwie gdzieś pomieścić i w tym wpisie postaram się znaleźć na nie ekstra miejsce. Poniżej postaram się Wam pokazać kilka najlepszych na to pomysłów na zabudowę wanny ze schowkami!

W zależności od rozmiarów naszej łazienki oraz wielkości budżetu, zabudowa wanny i zaplanowane schowki mogą mieć naprawdę różne wersje i rozwiązania.

 

Otwarte

 

Otwarte, niezabudowane szafki pod wanną to chyba najczęściej spotykane rozwiązanie. To tutaj znajdziemy dodatkowe ręczniki oraz koszyczek z kosmetykami. Kro jednak lubi eksponować takie rzeczy w łazience? Każda rzecz na wierzchu to dodatkowy szczegół, kształt i kolor, który rozprasza i być może odciąga uwagę od choćby ładnych kafli i czy armatury. Nie polecam też otwartych szafek także z innego powodu- tak, trzeba je codziennie odkurzać i polerować…

 

Szuflady pod wanną

 

 

Zdecydowanie fajniejszym rozwiązaniem są szuflady zaplanowane pod wanną. Za prostymi frontami szuflad ukryte będą wszystkie sprzęty, kosmetyki i środki czystości, czyli sterta rzeczy o różnych opakowaniach i w różnych kolorach, które właściwie trochę obciach wystawiać na widok wszystkich gości. Przy planowaniu takiego schowka należy pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga jednak wolnej przestrzeni przed wanną i nie możemy go wykonać, kiedy umywalka czy toaleta znajduje się tuż przy krawędzi wanny a nawet w niedalekiej odległości.

 

Otwierana obudowa wanny

 

 

W tych najmniejszych łazienkach, gdzie nie możemy zastosować frontów klasycznych, najlepiej sprawdzą się rozwiązania z frontami uchylanymi od góry bądź przesuwnymi. Oba rozwiązania wymagają minimum przestrzeni. W frontach uchylnych należy zainstalować odpowiednie koszyczki i pojemniki, które pomieszczą wszystkie kosmetyki czy środki czystości. Ten system nie wykorzystuje jednak w całości dostępnej pod wanną przestrzeni. Tutaj lepiej sprawdzi się prosty front przesuwany, który ukryje konstrukcje półek zamontowanych pod wanną.

Zabudowa_wanny_ze_schowkiem_kokopelia_000

Mam nadzieję, że urządzanie małego mieszkania staje się dla Was coraz łatwiejsze :)

 

Zdjęcia: pinterest.com