Wysoka zabudowa
Planujesz wysoką zabudowę w swojej kuchni? Chcesz wypełnić ścianę po sam sufit lecz obawiasz się, że taka kuchnia będzie wyglądała...
Tuż przed moją pierwszą publikacją z Grand Designs Live i wycieczki do Londynu, dodaję wpis o bardzo praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniu, który pokochają właściciele blokowych, maleńkich łazienek.
A dzisiaj będzie właśnie o zabudowie wanny ze schowkiem pod nią. Miejsce na tysiąc pięćset rzeczy, które trzeba pomieścić w łazience, a o których zapominamy planując nawet te największe. Jak często zdarzało mi się namawiać klientów oraz przekonywać ich, aby zdecydowali się na dodatkową szafkę w łazience, że ta maleńka pod zlewem bądź półeczka to naprawdę zdecydowanie za mało. Kiedy argumenty nie pomagały, zaczynałam zwyczajnie wyliczać listę tych niezbędnych sprzętów, narzędzi czy produktów, które przechowujemy właśnie w łazience. I wszystkie te pozycje, trzeba właściwie gdzieś pomieścić i w tym wpisie postaram się znaleźć na nie ekstra miejsce. Poniżej postaram się Wam pokazać kilka najlepszych na to pomysłów na zabudowę wanny ze schowkami!
W zależności od rozmiarów naszej łazienki oraz wielkości budżetu, zabudowa wanny i zaplanowane schowki mogą mieć naprawdę różne wersje i rozwiązania.
Otwarte, niezabudowane szafki pod wanną to chyba najczęściej spotykane rozwiązanie. To tutaj znajdziemy dodatkowe ręczniki oraz koszyczek z kosmetykami. Kro jednak lubi eksponować takie rzeczy w łazience? Każda rzecz na wierzchu to dodatkowy szczegół, kształt i kolor, który rozprasza i być może odciąga uwagę od choćby ładnych kafli i czy armatury. Nie polecam też otwartych szafek także z innego powodu- tak, trzeba je codziennie odkurzać i polerować…
Zdecydowanie fajniejszym rozwiązaniem są szuflady zaplanowane pod wanną. Za prostymi frontami szuflad ukryte będą wszystkie sprzęty, kosmetyki i środki czystości, czyli sterta rzeczy o różnych opakowaniach i w różnych kolorach, które właściwie trochę obciach wystawiać na widok wszystkich gości. Przy planowaniu takiego schowka należy pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga jednak wolnej przestrzeni przed wanną i nie możemy go wykonać, kiedy umywalka czy toaleta znajduje się tuż przy krawędzi wanny a nawet w niedalekiej odległości.
W tych najmniejszych łazienkach, gdzie nie możemy zastosować frontów klasycznych, najlepiej sprawdzą się rozwiązania z frontami uchylanymi od góry bądź przesuwnymi. Oba rozwiązania wymagają minimum przestrzeni. W frontach uchylnych należy zainstalować odpowiednie koszyczki i pojemniki, które pomieszczą wszystkie kosmetyki czy środki czystości. Ten system nie wykorzystuje jednak w całości dostępnej pod wanną przestrzeni. Tutaj lepiej sprawdzi się prosty front przesuwany, który ukryje konstrukcje półek zamontowanych pod wanną.
Mam nadzieję, że urządzanie małego mieszkania staje się dla Was coraz łatwiejsze :)
Zdjęcia: pinterest.com