5 antresoli

5 pomysłów na antresole w 5 różnych mieszkaniach!

Tak samo jak kocham domowe schowki i sprytne rozwiązanie, tak samo uwielbiam też antresole. Takie rozwiązania fantastycznie sprawdzają się na małych metrażach. Pod antresolą możemy ulokować biurko i miejsce do pracy, salon a nawet łazienkę. Dzisiaj przyjrzymy się różnym mieszkaniom, które pokazywałam na moim blogu, a które łączy właśnie taki pomysł na sypialnię.

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczysz całe mieszkanie.

Skandynawska kawalerka

Aż trudno uwierzyć, że to zaledwie 17 m²! Aby zapewnić odrobinę prywatności na górze, na stalowej lince zawieszona została biała zasłonka. To chyba najprostsze i najłatwiejsze rozwiązanie. Warto podejrzeć też świetnie zaplanowane siedzisko na szafkach- tutaj wykorzystujemy każdy kąt!

Nad salonem

Projekt Hectora Ruiz-Velazque zakładał zaaranżowanie salonu pod antresolą.  Wydaje się, że jest tam trochę zbyt nisko, ale biorąc pod uwagę funkcję tego miejsca, jest OK. Designerski fotel i stolik kawowy idealnie pasuje!

W garażu

Chcesz mieć własny mini-loft? To proste, wystarczy przerobić wolno stojący garaż. Tutaj udało się też zrobić to, co wg mnie jest bardzo ważne, tzn jest tam również uchylne okno. Nie ma nic gorszego niż taka suszara pod sufitem, uwierzcie mi, sama próbowałam, również w garażu :- )


Schowaj się

To mieszkanko jest chyba największe, to 68m². Tutaj również pod antresolą znajduje się salon. Ta antresola jest już jednak bardziej ekskluzywna, jeżeli mogę się tak wyrazić, ponieważ została ona przeszklona. Dodatkowo, tuż przed szklanym ekranem wisi zasłona, którą można oddzielić sypialnię oraz salon od otwartej kuchni.

Małe eM

Małe eM to najnowsze odkrycie. Studio zaprojektowane przez  betillon / dorval-bory zakłada, że pod antresolą zmieści się… prysznic! Pod stopniami prowadzącymi na górę znajduje się umywalka i szafka łazienkowa. Idealnie!

Gdyby to nie wystarczyło, zapraszam na mój przegląd antresoli- Na pięterku!