Kalejdoskop w szafce

Uwielbiam projekty, które mnie skrywają jakiś sekret lub dowcip. Kiedy na pierwszy rzut oka wszystko jest zwyczajne, normalne, ale po chwili zauważamy, że jednak nie, że jest tutaj coś zastanawiającego. Takie zaskoczenia świadczą o ogromnej pomysłowości projektantów. Ich poczucie humoru przemycone do projektu to bardzo pożądany detal. Zgodnie z tą wizją, Sebastian Errazuriz pokazuje nam kalejdoskop w szafce.

Kalejdoskopowa szafka wg projektu Sebastiana Errazuriz to właśnie jeden z takich projektów. W brązowym, drewnianym bufecie zamontowane zostały lustrzane panele, które rozpraszają światło w symetrycznych zygzakach. W środku widzimy srebrną zastawę, która jeszcze bardziej podkręca efekt kalejdoskopowej układanki. Wnętrze szafki wygląda zatem naprawdę intrygująco, jednak Sebastian Errazuriz na tym nie skończył…

 

Z boku szafki znajduje się małe oczko, przez które zobaczymy całą tę kaskadę blasków, pierścieni i zygzaków. Poniżej dwa widoki- pierwszy, kiedy front szafki jest otwarty, drugi przy zamkniętym bufecie. Bufetowy kalejdoskop umożliwi nam powrót do dzieciństwa, tylko meblową drogą.

Projekt & Zdjęcia: Sebastian Errazuriz
Via: designboom.com