Kwiat w kalejdoskopie

kwiat_w_kalejdoskopie_kokopelia_1

 

Ostatnio na blogu coraz częściej pojawiają się przedmioty codziennego użytku, które zostały zaprojektowane na nowo, z fantazją i bardzo oryginalnym podejściem. Betonowa chmurka, którą pokazałam Wam w poprzednim wpisie bardzo przypadła Wam do gustu, więc idąc za ciosem, mam dla Was kolejne cudeńko, kolejną perełkę ze świata wzornictwa!

 

Miłośnicy pięknych przedmiotów i kwiatów we wnętrzach, trzymajcie się. Przed Wami wspaniały szklany kalejdoskop, który w cudowny sposób zwielokrotni urok i piękno każdej roślinki!

kwiat_w_kalejdoskopie_kokopelia_2

 

Turecka młoda projektantka Bilge Nur Saltik zaprojektowała wyjątkowy flakon na kwiaty. Prócz samej bazy połączonej z szyjką na łodygę, w zestawie znajduje się również szklany klosz, w którym chowamy kwiat. Nierówne krawędzie szkła działają jak kalejdoskop, tworząc wspaniałą kwiecistą iluzję. Nawet jeden kwiat umieszczony pod kalejdoskopem Saltik wygląda zjawiskowo. Każdy płatek, każda barwa i finezyjny kształt zostaje wielokrotnie powiększony i powtórzony. Subtelne flakony wykonywane są ręcznie i każdy z nich jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

 

 

 

Projekt Op-Vaze występuje w trzech rozmiarach. Ceny za najmniejszy klosz zaczynają się do 350E. Projekty Saltik kupicie w sklepie DesignBoom.

 

Projekt: bilgenursaltik.com