W wieży ciśnień

 

Patrick Mets zdecydował się zamieszkać w starej wieży ciśnień w Brukseli, którą kupił za 43 tys dolarów podczas publicznej licytacji w 1996 roku.  Wieża znajduje się na skraju lotniska w Brukseli. Mets przez osiem lat walczył, negocjował szukając jednocześnie luk w prawie, które umożliwiłyby mu zamieszkanie w wieży. W końcu udało się- Patrick z rodziną mógł wprowadzić się do wieży pod warunkiem, że jej i architektura nie zostanie zmieniona.

 

Dom Metsa,  Chateau d’eau znajduje się 30 metrów nad ziemią. Na najwyższym poziomie mieści się salon i kuchnia, poniżej jest ogromna sypialnia rodziców. Dalej w dół znajduje się duża łazienka a trzeci poziom zajmują dwie pasierbice Patricka.  Pierwsze i drugie piętro to przede wszystkim wejście, podwójny garaż i pomieszczenia gospodarcze.

 

 

Architekt Mauro Brigham nadzorował wewnętrzną przebudowę wieży. Chcąc zachować oryginalny charakter tego miejsca i zaakcentować jego pierwotną funkcję, architekt pozostawił wiele rur, metalowych konstrukcji czy przewodów.

Zdjęcia: NYTimes