Berliński NHOW hotel

W ostatnich latach, Berlin stał się mekką najciekawszych i najodważniejszych projektów przestrzeni hotelowych. W szybkim czasie zdobywają one światowy rozgłos, gdyż są to nierzadko są to jedne z najbardziej niezwykłych hoteli Europy. Do listy należy zatem dodać najnowszy berliński hotel NHOW.Nowojorski designer Karim Rashid oraz architekt Siergiej Tchoban zaprojektowali NHOW przedstawiając go jako muzyczny hotel.

Hotel NHOW mieści się w centrum stolicy Niemiec, pomiędzy Friedrichshain i Kreuzberg. Projekt Rashida i Tchobana pozostawia bez naruszania przemysłowego stylu cechującego zabudowę nad Sprewą. Budynek NHOW jest prosty i minimalistyczny, jednak jeden element konstrukcji stał się jego znakiem rozpoznawczym. Część hotelu, a dokładniej ósme, dziewiąte i dziesiąte piętro hotelu znajduje się o 70 stóp na rzeką.

Projekt Rashida i Tchobana stał się schronieniem dla muzyki i jej miłośników. To istny park rozrywki dla wrażliwych audiofilów, fanów najnowszych technologii nagłośnienia oraz dobrego designu. Prócz samej muzyki, hotel NHOW wypełnia zdecydowana kompozycja kolorystyczna, która jest tak charakterystyczna dla projektów Karima Rashida.

Hotelowi goście mają do dyspozycji przeszło 300 pokoi, lobby, bar, restaurację, taras widokowy, centrum wellness (salon spa i siłownię) oraz dwa profesjonalne studia nagraniowe.

Zdjęcia: nhow-hotels.com