Świetne kalendarze na 2015- polscy projektanci!

 

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_za

 

 

Ahoj!

Przygotowania przedświąteczne trwają a pomysłów na prezenty ciągle brak? Przedstawiam Wam zatem kolejne zestawienie, w którym pokazuję Wam cudeńka Dostępne w Polsce. W jednym miejscu zgromadziła plannery, organizery i klasyczne kalendarze- te książkowe, biurkowe oraz takie, które powiesimy na ścianie.

W tym zestawieniu zobaczycie kalendarze w całości zaprojektowane przez polskich artystów. To same perełki, to nasze skarby, którymi trzeba się chwalić i pokazywać wszystkim dookoła. Bo w Polsce można, bo Polska ma własnych wyjątkowych i bardzo utalentowanych projektantów. Zobaczcie sami!

 

 

 

12 grzechów głównych

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (1)

Magdalena Danaj to jedna z tych istot, które sprawiają, że przeglądając fejsa, czasami wybucham śmiechem i z przyjemnością odsyłam, podsyłam i udostępniam jej grafiki. Bo Porysunki Magdy wyróżniają nie tylko estetyczne walory, ale także mistrzowskie hasła, które trafiają w punkt i rozkładają nas na łopatki.

W tym roku Magda wypuściła aż dwa kalendarze: „12 grzechów głównych” w formie kalendarza ściennego a także „Kalendarz pracownika doskonałego” czyli klasyczny biurkowy koziołek.

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (3)

 

„Zilustrowano w nim wszystkie grzechy i grzeszki, które ludzkość, w tym polskość, uwielbia popełniać.”

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (2)
Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (1)

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (4)

 

„O trudzie, znoju, krwawicy, nudzie i lenistwie oraz oczywiście nieco o fizycznej miłości oraz krztyna nieobyczajowości.”

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_d (5)

 

Oba kalendarze dostaniemy w sklepie Puppart.pl

Cena: „12 grzechów głównych”- 99 zł, „Kalendarz pracownika doskonałego”- 33 zł.

 

 

Pan Kalendarz 2015

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_e (1)

 

Pan Kalendarz, czyli cudowne trzecie dziecko duetu Cuda Wianki i Oku Miłe. To klasyczny kalendarz książkowy, który uwielbiam za jego dziwaczność i różnorodność. Co miesiąc czeka na nas inny układ, inne kolory i inne czcionki. Kalendarz jest co roku zmieniany i dopracowywany, a w niektórych etapach projektowania biorą udział fani kalendarzowej inicjatywy.

Mam nadzieję, że mój trzeci Pan Kalendarz zachowa swoją okładkę i wstążeczkę na dłużej niż dwa poprzednie :)
Nie mniej, zawsze polecałam i polecać będę, bo Pan Kalendarz to projekt nietypowy i bardzo oryginalny.

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_e

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_e (3) Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_e (4)

 

 

W tym roku Pan Kalendarz występuje solo lub w zestawie z notesikiem. Wszystkie odsłony i okładki zobaczycie na: PanKalendarz.com

Cena: 49 zł za kalendarz, 59 zł za zestaw z notesem.

 

 

Pośmiewiska 2015

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_f (1)

 

Piksele wydają mi się tak stare jak same Internety! Graficzna systematyka rzeczywistości według Agaty Dębickiej towarzyszy mi od kilku lat, chyba od samego początku istnienia mojego bloga na bloxie. W mojej głowie to właśnie Piksele są dla mnie pionierem w temacie graficznego komentowania rzeczywistości, mam więc do nich ogromny sentyment.

Agata w tym roku kontynuuje swój kalendarzowy projekt i przez 365 dni w roku możecie oglądać jej grafiki połączone z wierszami Michała Zabłockiego. Oficjalna premiera w tę niedzielę w Krakowie!

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_f (2)

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_f (3)

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_f (1)

 

 

Pośmiewiska 2015 zgarniecie w sklepie Sklep.Poemat.com.pl

Cena: 26,25 zł

 

 

Koci zodiak

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_c (1)

 

Terakoty to moje najnowsze odkrycie, które z przyjemnością Wam tutaj przedstawiam. TERAKOTY to wyjątkowe grafiki skierowane do kocich miłośników, którzy, podobnie jak autorka, nie traktują swoich pupili zbyt poważnie i dostrzegają głównie ich figlarną i zabawną naturę.

Za całą serią kocich grafik stoi Katarzyna Kalder, która swoje kocie dzieła umieszcza na gadżetach, takich jak koszulki, torby, przypinki, pocztówki, poszewki na poduszki. W tym roku pojawił się również wspaniały kalendarz, w którym oczywiście występuje cała kocia reprezentacja znaków zodiaku.

Kasia jest grafikiem- samoukiem, więc ja jako projektant- samouk szczególnie cenię jej prace :)

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_c (2)

 „Ten kotek spod znaku Byka jest, jak widać, urodzonym estetą, wyjątkowo czułym na punkcie niebanalnych dodatków. Jak większość osobników spod tego znaku jest ogromnym łasuchem, co w połączeniu z jego powolnością źle wróży na przyszłość kociej sylwetce! Nie dajmy się też zwieść niewinnemu spojrzeniu tego kotka – gdy wpadnie w złość, potrafi być nieobliczalny! Wtedy lepiej usunąć z jego drogi łatwo tłukące się przedmioty i jak ognia unikać pazurów!”

Tak, Patison jest bykiem!

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_c (1)

 

Kaledarz Terakoty kupicie na dawanda.com

Cena: 38 zł


Paper Lover Eco

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_b (1)

 

Nad talentem i stylem jednej z naszych najlepszych projektantek w Polsce rozpływać się już nie powinnam :) W maju tego roku na moim blogu pojawił się wywiad, który przeprowadziłam z  Magdą i w którym dokładniej przeanalizowałam jej fenomen, dlatego zainteresowanych odsyłam do tego wpisu (Polski design- Magdalena Tekieli).

Magda ma w swojej ofercie m.in. bardzo praktyczny planner Paper Love Eco. Tutaj sami wypełniamy dni miesiąca, sami planujemy swój kalendarz. Prócz tego w środku czeka na nas mała instrukcja składania wiadomości, zrywane małe kuponiki (idealne na drobne zapiski), linijkę oraz przede wszystkim piękny, różnorodny układ.

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_b (3)

 

Muszę przyznać, że to chyba najwygodniejsze dla mnie rozwiązanie, gdyż zdarzają się monotonne tygodnie, w których nie planuję i nie zapisuję ani słowa w moim kalendarzu, a taki planner pozwoliłby mi nie marnować tych kartek.

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_b (2)

Plannery zobaczycie na stronie projektantki- Magdalena.Tekieli.com

Cena: 69zł

 

Zbiór grafik- Paweł Jońca

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_a (1)

 

Ostatni ścienny kalendarz, który wyglądać będzie szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach.  To autorskie zestawienie 12+1 najlepszych ilustracji autorstwa Pawła Jońcy , które ukazały się w latach ubiegłych m. in. w Zwierciadle, Przekroju, Newsweeku i Harvard Business Review. Powstało tylko 150 egzemplarzy, więc jeśli cenicie sobie unikalne i oryginalne grafiki oraz dodatki, kalendarz Jońcy będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę!

 

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_a (2)

Świetne_kalendarze_na_2014_polscy_projektanci_kokopelia_a (1)

 

Kalendarz oraz inne grafiki Pawła Jońcy kupicie w jego butiku na mybaze.com

Cena: 200 zł

 

 

 

Więc nie kupuj byle czego w tym roku, olej Oxfordy i drogie Paperblanks- wybierz kalendarz zaprojektowany przez polskich artystów :)