Łóżko w salonie

Kolejny przykład na to, jak zgrabnie urządzić małe mieszkanie. Już na planie widzimy, że salon, kuchnia i sypialnia stanowią jedną wspólną przestrzeń. W tym projekcie udało się jednak osiągnąć pewną równowagę i każda z tych stref ma swój obszar, który odcina się od reszty. Doceniam też styl i konsekwencję w aranżacji- jest piękny, surowy betonowy kubik ale też dużo drewna i bieli. Nowocześnie, ale nie chłodno. Myślę, że takie mieszkanie przypadło by do gustu większości z Was.

Jest to oczywiście profesjonalna wizualizacja rosyjskiego studia Design ART- UGOL. Patrząc na plan można chyba oszacować, że jest to niecałe 40 m². Mamy więc całkiem realny przykład mieszkania w bloku, o małym metrażu i z oknami na jedną stronę. Zobaczmy zatem, co proponują projektanci z Design ART- UGOL!

Coś co najbardziej zwróciło moją uwagę prócz bardzo oryginalnej betonowej ściany, to sposób, w jaki łóżko zostało odseparowane od salonu. Najzwyczajniejsza, gładka, ciemna tkanina. Zwykła zasłona moze ukryć łóżko i część do spania. To przecież takie tanie i proste rozwiązanie, a w tym przypadku sprawdza się świetnie.

Jak zawsze jednak wytknę kwestię przechowywania. Owszem, są tutaj dwie ogromne szafy w przedpokoju, płytkie szafki przy łóżku, głębokie szuflady pod materacem plus kuchnia jednak uważam, że ciągle jest to za mało. Gdyby dorzucić choćby prosty regał STRING oraz jakąś biblioteczkę, byłoby już blisko celu. Ściany w salonie i części sypialnianej są przecież praktycznie puste.
Teraz wydaje mi się to troszkę nierealne aby dwie osoby mogły tutaj komfortowo mieszkać.

Via: homedsgn.com
Projekt: Design ART- UGOL