Wysoka zabudowa- witrynki

 Na moim blogu ciągle aktualna jest idea urządzania Mych mieszkań, więc sposobów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni będzie sporo. Teraz wracam do tematu Wysokiej zabudowy w kuchni, o której już kiedyś pisałam. Kolejnym krokiem tego wątku będą witrynki.

Przeszklone fronty kojarzą nam się z tradycyjną, ciepłą kuchnią. Najczęściej są białe lub kremowe, jednak te granatowe czy czarne wyglądają równie ciekawie i z pewnością są bardziej praktyczne. W przypadku wysokiej zabudowy takich witrynek ważna jest ich powtarzalność, pewien rytm, który nadaje układ i linia tych szafek.

Według mnie, najlepiej wyglądają te identyczne, powtórzone po prostu na górze. Ważne jest to, aby wszystkie meble, półki a nawet kafle planowane  były w jednej linii. Ta bardzo prosta reguła projektowania kuchni wydaje się oczywista, jednak wciąż nie brakuje kuchni ze skosami i niepotrzebnym stopniami. Wprowadza to lekki chaos, zaburza kompozycję całej kuchni. Aby tego uniknąć, wystarczy wcześniej przemyśleć wysokość, na której chcemy powiesić najwyższą szafkę i dopasować do niej np. ostatnią linie kafli czy półki. A może dopasujemy się do wysokości okna? Nie ma jednej recepty, trzeba szukać, mierzyć i skrupulatnie planować, aby kuchnia była regularna i przejrzysta…

Zobaczcie sami, inspirujcie się i sprawdźcie, czy u Was taka zabudowa może wyglądać dobrze.
Zdjęcia: pinterest