Włoska willa w Szwecji

 

Mam już dość maltretowania skandynawskiego stylu. Te wszystkie wygładzone, dopieszczone pod sprzedaż wnętrza sprawiły, że na moment zniechęciłam się do tego stylu i coraz rzadziej znajdywałam w nim coś inspirującego. Żeby jednak totalnie się nie zniechęcić, podglądałam czasem reportaże z norweskiego magazynu KK LIVING. Dzisiaj mam więc dla Was wspaniały smaczek, taką skandynawską odtrutkę od ofert biur nieruchomości. Żywa, prawdziwa i piękna Skandynawia.

 

 

wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_1

 

Dom Marie Olsson Nylander powstał w 1884 roku. Początkowo był on domem dla wysokopostawionego szwedzkiego urzędnika. Następnie przez lata mieściły się z nim rówżnego rodzaju urzędy i instytucje rządowe. „Włoska willa” ostatecznie traifiła w ręce prywatne i została podzielona na mniejsze kwatery pod wynajem oraz atelier lokalnego artysty. Teraz Marie Olsson Nylander wyczarowała tutaj oazę dla swojej rodziny.

 

wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_2

 

Mieszkanie stylistki Marie Olsson Nylander to miejsce żywej skandynawii, wnętrze, w którym się mieszka, wnętrze które ma swój czar.

Co radzi stylistka? Aby pamietać o kontekście miejsca, w którym mieszkamy. Aby nie zapominać o jego historii i pierwotnym stylu. Jak urządzić mieszkanie? Stylistka wskazuje, że powinniśmy zacząć od ścian i podłogi. Jeśli kolor parkietu lub wykończenie ścian nam nie do końca odpowiada, to nie ma co myśleć o kanapie czy innych meblach. To tło jest kluczowe i nie możemy sądzić, że uda się je podleczyć innymi dodatkami.

 

wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_3 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_4

O.

wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_5

wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_6 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_7 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_8 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_9 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_10 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_11 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_12 wloska_willa_w_szwecji_kokopelia_13

 

 

Mieszkanie stylistki Marie Olsson Nylander to miejsce żywej skandynawii, wnętrze, w którym się mieszka, wnętrze które ma swój czar.

 

Via: desiretoinspire.net & kk.no

 Sara Svenningrud