Sofy ze schowkami

Pomysł na dodatkowe przechowywanie w salonie to kolejne zapytanie, które zrodziło się w mojej głowie, która powinna być zajęta sesją i przeprowadzką do Francji ; )
Niestety im większe parcie i ciśnienie na te rzeczy, tym bardziej uciekam myślami w pracę i pomysły na artykuły! Mam jednak nadzieję, że Was nieco zainspiruję i pobudzę do zmiany salonu i lepszego wykorzystania przestrzeni wokół Was!

 Sofy obudowane

Chcąc zapewnić sobie świetne miejsce na albumy ze zdjęciami, piloty czy magazyny możemy zdecydować się na płytkie konsole i niskie regały, które dosuniemy do pleców i boków sofy. To też świetne miejsce do ustawienia nastrojowej lampy, która przyjemnie rozświetli nam nasze miejsce do leniuchowania. Całość zajmuje trochę miejsca, więc rozwiązanie to sprawdzi się w dużych salonach.

W oparciu

Jeżeli nasza sofa stoi pod ścianą lub zwyczajnie nie mamy miejsca na dodatkowe otaczanie jej regałami, możemy zdecydować się na mniejsze schowki. Możemy je zorganizować w oparciu, z boku sofy. Niezłym pomysłem jest też zastosowanie szczytu łóżka, które ustawiamy za sofą, przy ścianie. Otwory po bokach pomieszczą małą biblioteczkę a na górze możemy przymocować np zdjęcia.

Schowek pod kanapą

 Sofa zorganizowana na szafkach czy szufladach to chyba najlepsze rozwiązanie. Sami projektujemy rozmiar sofy oraz to „na czym”  ją zorganizujemy. Kupujemy szafki, szuflady i kubiki, skręcamy je i wzmacniamy. Na górę układamy gąbkę w pokrowcu z tkaniny, którą sami wybierzemy i również dobierzemy do stylu naszego salonu, dodajemy poduchy i gotowe! To zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, które gwarantuje nam też fajną zabawę w projektanta! To kolejny pomysł do długiej listy trików do zastosowania w małych mieszkaniach.

Najłatwiejsze na koniec!

A dla tych, którzy nie chcą za bardzo zmieniać swojej sofy i szukają najłatwiejszych rozwiązań pozostaje mobilna półka. Idealne nie tylko do układania puzzli, ale też do gry w scrabble czy planszówki. Wystarczy tylko szeroka półka i kilka małych kółeczek i gotowe!

Zdjęcia: pinterest, ikea