Razem przy stole

Table for Two, czyli świetny, naprawdę przemyślany projekt Daniel Liss. Dlaczego tak zachwalam? Bo Table for Two to genialny, wielofunkcyjny mebel, który przyda się w każdym małym mieszkaniu.

Nie jest to zwykły składany stół, który pomieści 6 osób. To znacznie więcej. Table for Two możemy przerobić na domowe biuro, na miejsce do pracy dla dwóch osób. Przegródka, którą widzimy na środku wyznacza tę magiczną granicę pomiędzy „moje a Twoje” i ja tutaj a Ty tam. I coś, czego brakuje w większości takich projektów, a przecież jest tak proste i potrzebne, czyli szuflady! Po obu stronach stołu znajdują się płytkie szuflady, które pomieszczą latopa, pare karteczek czy myszkę, czyli wszystko to, czego potrzebujemy do pracy.

I pewnie większość z Was się dziwi, że może ekscytuję się tak zwyczajnym rozwiązaniem jak szuflada, jednak serio, coraz częściej myślę sobie, że niektórzy projektanci nie żyją na naszej planecie, że są już daleko w kosmosie…

Daniel Liss jednak jest tutaj z nami i zna nasze codzienne, zwyczajne problemy. Witamy.

Stolik dla mnie i dla Ciebie. Ja pracuję tutaj a Ty po drugiej stronie. Kiedy tylko zechcę, podniosę wzrok i jesteś. Ale kiedy skupię się na pracy, nie rozpraszają mnie Twoje rzeczy i Twoja część stołu. I tak jest dobrze. Ja tu i Ty tam, choć ciągle blisko i razem.

Wybaczcie dziwny styl, jednak właśnie dzisiaj, po trzech miesiącach zobaczyłam swoje „Ty”, które przyleciało do mnie, do Lyonu w odwiedziny. I tak właśnie fruwam i śnię.

Via: design-milk.com

Projekt: Daniel Liss