Pikuś śpi w rybce

pikuś_w_rybce_kokopelia_2

Ładne i oryginalne legowiska dla czworonogów to coś, co na rynku występuje cholernie rzadko. Idąc do supermarketu we Francji czy w Polsce, widzę te wszystkie paskudne legowiska obszyte tapicerką prosto ze starych pociągów lub wzorów skopiowanych ze starych tapet. Z pewnością wiecie od co mi chodzi- te zgniłozielone tkaniny z żółtym kwadracikiem i czerwonym rombem, albo granatowo żółte paski z pomarańczowymi piegami tu i tam. To nie tylko szkarady, to też nie tylko produkty nie warte swojej ceny. Jednak, co najbardziej mnie oburza to ich estetyka, a raczej jej brak. One przede wszystkim nie są godne mojego mieszkania.
Sorry, ale jeśli urządzanie wnętrz to mój konik, a moje mieszkanie to to ukochane miejsce, które od lat skrupulatnie remontuję, urządzam, sztukuję i dekoruję, to ustawienie w moim salonie takiego paskudnego, pluszowego ucha, jest jakąś pomyłką. I nie trzeba mieć pianina w salonie, żeby się ze mną zgodzić. To głównie szkarady i poczwary (z całym szacunkiem do mojego własnego nazwiska! :))

Więc kiedy już uda mi się znaleźć coś, co jest estetyczne i funkcjonalne, nie waham się długo i wrzucam to właśnie tutaj. I dzisiaj, kiedy właśnie miałam zacząć płakać nad francuską gramatyką, dałam się ponieść na Pinterest i odpłynęłam na kilka chwil. Dryfując w tym morzu inspiracji, natknęłam się właśnie na taką… rybkę. A dokładniej na drewnianą rybkę od koreańskiego kumpla (POTE po francusku to właśnie kumpel). Studio POTE stworzyło projekt legowiska dla czworonoga, który absolutnie mnie zachwycił. Rybka łączy wszystko to, czego można by chcieć: jest funkcjonalnie i estetycznie. Drewniana konstrukcja przypominająca rybie ości i ta zgrabna forma, jakoś mnie zauroczyły. Projekt od POTE to cudo, które z pewnością przygarnęłaby większość z Wasi które zasługuje tutaj na ogromną pochwałę.

pikuś_w_rybce_kokopelia_1

Także WOW, widzę takie cudo i chcę mieć psiaka. Ale nie taką rozszczekaną amebę jak tutaj ale psa od czcionki Helvetica (o której pisałam tutaj)!

Projekt & Zdjęcia: POTE
Via: dornob.com