Loft projektantki

Zen jest najlepszym słowem, które opisuje mieszkanie znanej francuskiej projektantki mody, Johanne Riis. Projektantka kupiła stary magazyn i przekształciła go w pełen uroku loft. Jej mieszkanko cechuje prostota i specyficzna harmonia, którą tworzy biel, duża porcja światła i klimatyczne dodatki. Wprowadzając w życie zasady sztuki Zen, Riis stworzyła przestrzeń pełną spokoju i równowagi.

Dwupoziomowy loft mieści się w Brukseli w starym magazynie zbudowanym w 1989 roku. Mieszkanie ma powierzchnię przeszło 130 metrów kwadratowych. Francuska projektantka doskonale powiększa przestrzeń swojego loftu, wypełniając go bielą i światłem.

Riis wykazała się nisamowitą konsekwencją w kwestii doboru dodatków. Ograniczając się do bieli i pomarańczowego odcienia czerwieni, w mieszkaniu projektantki trudno doszukać się innych kolorów. Biel i charakterystyczna czerwień są rzadko spotykanym zestawieniem kolorystycznym, dlatego też Riis wykazała się niezwykłą kreatywności i pomysłowością tworząc coś całkiem nowego i inspirującego

Zdjęcia: Arie Mandelbaum & Stephane Mandelbaum