Gdzie są moje klucze…? Gadżetowe TOP 5!

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_0

W trakcie swojej podróży z Krakowa do Lyonu czytałam ironiczny felieton Jeremy’ego Clarksona, w którym cytował on, że statystyczny Brytol spędza 56 tygodni swojego życia siedząc na sedesie. Clarkson z niezwykłym zapałem bronił tego czasu, wychwalając go jednak jako jeden z „najszczęśliwszych i najspokojniejszych tygodni w życiu faceta„. Zaraz jednak podał on przykład prawdziwego marnowania czasu:

„W każdym bądź razie 56 tygodni to nic w porównaniu z ilością czasu, który faktycznie tracę, stojąc przed drzwiami domu w przeraźliwym zimnie i czekając, aż moja żona znajdzie w swojej torebce klucze.”

Niestety ja również jestem taką przyszłą- niedoszłą żoną. Zdarza mi się na parę minut przed wyjściem przekopać ze dwie torebki, plecak, kieszenie w spodniach i płaszczu, żeby okazało się, że klucze dyndają w zamku, od zewnątrz. Tjaa, takie cuda zdarzają mi się zarówno w Garage House jak i tutaj w Lyonie (sąsiedzi już trzykrotnie pukali, żeby sprawdzić, czy jestem w norce). W związku z tym postanowiłam się przyjrzeć kilku gadżetom i rozwiązaniom, które mogłyby rozwiązać nasz problem. Designerskie, oryginalne i zabawne projekty- wszystko to znajdziecie właśnie tutaj!

 

Klucze pod chmurką

Biała, metalowa chmurka, z której kapią klucze. W obłoczku autorstwa brytyjskiego designera Dunkana Shottona, ukryte zostały trzy silne magnesy, do której przykładamy nasze klucze. Wieszak utrzyma przedmioty o maksymalnej wadze 220g. Chmurka chowa pod sobą klucze i trzeba przyznać, że wygląda to zwyczajnie uroczo :) Gadżet kupimy za 20£ na stronie projektanta Dshott lub w polskim sklepie internetowym 4gift.pl za 69zł!

 

Dla niej i dla niego

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_c1

To chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów, przewija się w większości tego rodzaju zestawień, które znalazłam w sieci. Projekt Jette Schieb to kolejne sprytne połączenie wieszaka z breloczkiem. W płaskim drewnianym domku mieszkają jej i jego klucze.  Wieszak nie jest już w produkcji, jednak ostatnie sztuki upolujemy na amazonie.

 

W kontakcie

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_d1

Zamiast tworzyć dodatkowe wieszaki i rozwiązania na klucze, projektanci skupili się na wykorzystaniu tego, co znajduje się w każdym przedpokoju. Brelok, który wtykamy do gniazdka? Jeśli tylko nasz kontakt znajduje się na środku ściany, w dostępnym miejscu (a nie przy podłodze, za buciarką) ten gadżet z pewnością przypadnie Wam do gustu. Brelok-wtyczkę kupimy za dwa dolce na alibaba.

Jak fajny to pomysl udowadnia fińska blogerka Visuaalisesti Vaativa:

 

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_d2

 

Kochanie, wróciłem!

Gadżet zaprojektowany przez duet: Malorie Pangilinan i Luz Cabrera to genialne połączenie breloczka i wieszaka na klucze. W wielkim plastrze miodu znajdzie się wystarczająco dużo miejsca na klucze do garażu, mieszkania mamy, do pracy czy mercedesa. W każdej sześciokątnej dziurce znajduje się metalowy breloczek, który wystarczy połączyć z kluczami. Mając taki breloczek przy kluczach, odruchowo wetkniemy je w magnetyczne plastry. Projekt „Honey, I am home!” prócz swojej funkcjonalności urzekł mnie również swoim wyglądem, gdyż wieszak stanowi również świetną dekorację przedpokoju!

http://www.digsdigs.com/storing-keys-with-comfort-honey-im-home/

 

Z klocków LEGO

 

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_e1

Jeśli szukacie pomysłu na wieszak na klucze, który możecie sami wykonać, to mam tutaj coś dla Was. Genialny pomysł na taki wieszak znalazłam u Kate, autorki świetnego bloga DIY- minieco. Odsyłam Was do jej bloga, ale ostrzegam, wciąąąga na dłuższą chwilę!

Gdzie_są_moje_klucze._TOP5_kokopelia_e2

To tyle w temacie kluczowych gadżetów! Zdrówka dla Was z deszczowego Lyonu!