Garderoba pod schodami


Miejsca do przechowywania rzeczy nigdy za wiele!

Przestrzeń pod schodami możemy wykorzystać na wiele sposobów. Pokazywałam już szuflady, schowki a nawet biblioteki zorganizowane pod schodami. Tym razem chciałabym udowodnić, że pod schodami możemy zaplanować również małą garderobę.

W tym zgrabnym nowojorskim mieszkaniu, pod schodami zaplanowano szafki i szuflady. Biała, gładka tafla frontów została podzielona równymi liniami wyprowadzonymi ze stopni. Dzięki temu całość wygląda estetycznie i perfekcyjnie.
Całe mieszkanie do zobaczenia we wpisie: Z turkusem 

W garderobie zorganizowanej pod schodami możemy umieścić większość elementów wyposażenia szafy. Tak, jak tutaj są to drążek, półki, szuflady czy kosze. Wszystko po to, aby garderoba była funkcjonalna i wygodna w codziennym użyciu.

Aby ukryć linię frontów, zwłaszcza takiej wysokiej komody, możemy przykryć je kolejnym frontem. Nie wydaje mi się to jednak do końca wygodne na co dzień, kiedy sięgamy do takich szuflad częściej niż raz w tygodniu. Otwieranie dodatkowego frontu, żeby wysunąć szufladę jest więc zatem tylko dla perfekcjonistów, którym przeszkadza linia frontów.

Kiedy bok naszych schodów nie jest wyeksponowany i nie widać go z salonu czy przedpokoju, możemy zaplanować garderobę z szafkami wnękowymi. Wygląda to całkiem nieźle. Gdyby obok znajdował się przedpokój, może to być bardzo wygodne, aby właśnie tutaj przechowywać część swojej garderoby.

Zdjęcia: pinterest.com