40m² na poddaszu

Villa Piedad to świetny projekt małego mieszkania na poddaszu. powierzchni doskonale zaprojektowanej komfortowej przestrzeni. Nowoczesne i raczej ascetyczne mieszkanie o powierzchni 40m2 znajduje się na najwyższym poziomie budynku. Marty Badiola wykoryzstał to instalując kilka świetlików, które doskonale doświetlają już i tak jasne, bo urządzone na biało, mieszkanie. Drewniany sufit i belki w połączeniu z bielą wygląda naturalnie, czyściutko i świeżo. To wrażenie utrzymuje się wszędzie, a minimalizm kuchni chyba trochę nawet przytłacza. Chciałoby się przyjść i zostawić puszkę z herbatą czy ulubioną tacę na wierzchu, bo chłód tego miejsca trochę odstrasza.

Badiola zdecydował się wykorzystać również wysoki strop mieszkania i oczywiście łóżko wylądowało pod sufitem. Antresola znajdująca się nad częścią salonu została całkiem sprytnie zamaskowana. Nie widzimy łóżka i całego sypialnianego zamieszania, gdyż ta przestrzeń zabudowana została lekką, białą biblioteczką, do której prowadzi drabinka. To takie proste i zwyczajne rozwiązanie a faktycznie poprawia estetykę tego miejsca.

Zdjęcia: Francisco Berreteaga
Via: homedsgn

 • Grzegorz Ryś

  fantastycznie…

  • Fajnie byłoby tak mieszkać. Pierwsze, własne mieszkanko!
   Mmmm… marzenie :)

   • Alicja

    Jest niesamowite!
    Dla mnie pierwsze i może nawet ostatnie ;)

    • Ja po drodze do ostatniego chciałabym zaliczyć poddasze w Sztokholmie, wielki dom w Kandzie i urocze mieszkanko w francuskiej kamienicy :) Dużo tego!